شنبه, 01/18/1397 - 10:27 mazandaran-admincb

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در اولین صبحگاه سال97: آموزش و پرورش نیازمند مدیریت راهبرانه است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه آموزش و پرورش نیازمند مدیریت راهبرانه است، گفت: فرهیخته بودن افرادی که در این نهاد فعالیت می کنند، وسعت و دامنه وسیع کار در این دستگاه و پیچیدگی هایی که کار در آموزش و پرورش دارد اقتضاد می کند که مدیریت در آن راهبرانه باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در اولین صبحگاه سال97:  آموزش و پرورش نیازمند مدیریت راهبرانه است

«عسکری نیکزاد» در نخستین نشست خود با کارکنان اداره کل آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: مدیریت راهبرانه هم علم و هم هنر است و باید در مسیر این مدیریت با انعطاف برخورد کرد.

وی با اشاره به یکی از آسیب های مترتب بر سیستم تصریح کرد: یکی از بزرگ ترین آسیب ها در اجرای برنامه ها این است که در حین کار رها می شوند که می توان آنرا «مدیریت رها کرده» نام نهاد. از این رو باید با نظارت و بازخورد در این زمینه از چنین آسیبی دوری کنیم.

نیکزاد با تأکید بر رفتار سیستمی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همه اعضا در سیستم آموزش و پرورش باید در کنار یکدیگر به درستی عمل کرده و به وظایف خود آگاه باشند. اختلال در کار هر یک از اعضا و خرده سیستم ها می تواند به مجموعه کل سیستم آسیب رساند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه برای ارتقای سیستم به 2 عامل اعتماد به نفس و انگیزه نیازمند هستیم، افزود: یکی از مهم ترین ویژگی های مدیریت راهبرانه رویکرد دموکراتیک، توافقی و مشاوره ای است و در همین زمینه از همه همکاران می خواهم مسائل و دغدغه ها را مستقیماً به بنده انتقال دهند.

وی با تأکید بر بحث امنیت روانی در میان کارکنان یادآور شد: رفاقت ها باید بر سر جای خود باقی مانده و تمام بخش ها با قدرت به کار خود ادامه دهند. همکاران محترم به مسائل حاشیه ای و جانبی اهمیت ندهند و تمام تمرکز خود را بر روی اجرای صحیح برنامه ها، نظم در امور و اطاعت پذیری از مافوق متمرکز کنند.

نیکزاد با اشاره به مدیریت هزینه در آموزش و پرورش گفت: باید مدیریت هزینه را جدی گرفته و از این طریق از هدر رفت منابع جلوگیری کنیم. حتی درصد اندکی صرفه جویی در کل سیستم می تواند رقم های قابل توجهی را به سیستم بازگرداند.

برچسب
مطالب مرتبط