شماره مطلب: 15597

سخنرانی مدیر کل آموزش و پرورش در هفته بسیج دانش آموزی قبل از خطبه های نماز جمعه

مدیرکل آموزش و پرورش در سخنرانی نماز جمعه مرکز استان:توسعه پایدار مشروط به تولید سرمایه های انسانی است.
نسخه مناسب چاپ

همزمان با هفته بسیج سازندگی و گرامی داشت سالروز شهادت دانش آموز شهید حسین فهمیده و همچنین در آستانه 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانش آموزان و دانشجویان خط امام که به روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری شد، سید علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به عنوان سخنران پیش از خطبه ها در نماز جمعه مرکز استان حضور پیدا کرد.

سید علی قاسمی با گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و بسیج دانش آموزی و همچنین گرامیداشت مقام شهید دانش آموز حسین فهمیده گفت: حضرت امام (ره) مدال افتخاری به این نوجوان سیزده ساله عطا کرد و فرمود این نوجوان رهبر ماست.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به هفته پدافند غیرعامل و با تاکید بر بیان رهبر معظم انقلاب که پدافند غیرعامل را موجب مصون سازی جامعه نامیدند، گفت: جنگها امروزه دیگر جنگ سخت و با سلاح نظامی نیست و پدافند غیرعامل کسب آمادگی در مقابل تمام آسیبهاست.

قاسمی در ادامه تصریح کرد: هدف آموزش و پرورش تربیت انسان صالح و مفید برای جامعه و رساندن انسان به حیات طیبه است و ما به دنبا ل تربیت انسانهایی شایسته هستیم که اهل مهربانی همدلی و برادری باشند .

مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: چهار نهاد در تعلیم و تربیت موثر هستند و تعلیم و تربیت تنها وظیفه ی مدرسه نیست بلکه در کنار نهاد مدرسه، نهاد خانواده، نهاد جامعه و نهاد حاکمیت نیز در این فرایند موثر هستند و اینگونه نیست که تعلیم و تربیت تنها وظیفه ی مدرسه باشد .وی با اشاره به این حقیقت که اصلی ترین سرمایه هر جامعه، سرمایه انسانی است گفت: وظیفه ذاتی آموزش و پرورش تولید سرمایه های انسانی است و همین سرمایه اساس توسعه است و اساسا توسعه پایدار زمانی اتفاق می افتد که ما نیروی انسانی شایسته تربیت کنیم .

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.